Apie programą

Programos tikslas

 

Šios mentorystės programos tikslas – suteikti odontologams, dirbantiems su vaikais, galimybę tobulinti savo žinias ir įgūdžius vaikų odontologijos srityje. Mūsų tikslas – skatinti vaikų odontologijos profesionalumo augimą Lietuvoje bei didinti profesijos prestižą, pasitelkiant žinių, įžvalgų dalijimąsi ir palaikymo  tarp patyrusių specialistų ir jaunesnių odontologų. Mentorių ir ugdytinių bendradarbiavimas padės įveikti profesinius iššūkius ir skatins asmeninį bei profesinį augimą.

 

Kaip tai veikia?

 

Mentorystės programa orientuojama į žinių dalijimąsi, profesinį tobulėjimą ir karjeros augimą vaikų odontologijos srityje. Kiekvienas dalyvis (ugdytinis) bus susietas su mentoriumi, turinčiu klinikinių ir akademinių žinių bei patirties, kuris padės formuoti ugdytinio įgūdžius, suteiks vertingų patarimų, kaip įveikti iššūkius, ir pasiūlys perspektyvas, svarbias ne tik klinikinėje veikloje, bet ir akademinėje ar karjeros srityje.

 

Kas gali dalyvauti? 

 

Programa skirta visiems odontologams, burnos higienistams, odontologų asistentams ir kitiems medicinos specialistams, kurie nori plėsti savo žinias ir įgūdžius teikiant odontologinį gydymą vaikams. Mentorių ir ugdytinių bendradarbiavimas padės stiprinti kompetencijas ir skatinti profesinį potencialą. Programoje dalyvauti gali tiek pradedantieji specialistai, tiek jau pažengę savo srityje odontologai ar kiti medicinos atstovai, norintys tobulėti vaikų odontologijoje. 

 

Programos dalyviai turi priklausyti Lietuvos odontologų draugijai (LVOD).

 

Mentorystės kryptys

 

Ši programa apima įvairias kryptis, kurios padeda ugdytiniams tobulėti ir augti savo profesinėje srityje:

 

– Karjeros planavimas: mentoriai suteikia patarimų ir pagalbos formuojant ilgalaikį karjeros kelią vaikų odontologijoje.

– Patarimai stojantiems į rezidentūros ir doktorantūros programas: mentoriai dalijasi patirtimi apie stojimo procesą ir pasirengimą akademiniams iššūkiams.

– Patarimai ieškant profesinės praktikos ir darbo: kaip rasti pirmąjį darbą vaikų odontologijos srityje, pasiruošimas darbo paieškai.

– Klinikinių įgūdžių ugdymas: padeda tobulinti praktinius įgūdžius, dirbant su vaikais ir teikiant įvairias odontologines procedūras.

– Akademiniai įgūdžiai: patarimai rašant mokslinius darbus, vykdant tyrimus ir siekiant akademinių tikslų.

– Patarimai keičiantiems profesinę sritį: pagalba odontologams, kurie nori pereiti į vaikų odontologiją iš kitų medicinos sričių.

 

Mentorystės procesas

 

  1. Mentorių atranka: mentoriai, kurie dalyvaus programoje, bus atrenkami pagal savo patirtį ir gebėjimą dalytis žiniomis. Jie turi turėti patirties vaikų odontologijoje ir būti pasirengę dalytis savo žiniomis ir įžvalgomis.
  2. Ugdytinių atranka: programoje dalyvauti gali odontologai, burnos higienistai, odontologų asistentai, studentai ir kiti, norintys tobulinti savo žinias vaikų odontologijoje. Ugdytiniai bus atrenkami pagal savo tikslus ir siekius, susijusius su vaikų odontologija.
  3. Mentorystės porų formavimas: programos metu bus suformuotos mentorystės poros, atsižvelgiant į mentoriaus ir ugdytinio tikslus bei interesus. 
  4. Mentorystės veikla: mentorystės trukmė – 10 mėnesių. Mentoriai įsipareigoja skirti bent vieną susitikimą per mėnesį su savo ugdytiniu (tiesioginį arba nuotolinį), kad būtų galima aptarti įvairius klausimus, patarti klinikinių įgūdžių tobulinime ir padėti siekiant akademinių tikslų. Susitikimai taip pat gali būti skirti mokslinių darbų konsultavimui ir karjeros klausimams spręsti. Esant poreikiui klinikinių įgūdžių ugdymas mokant tam tikrų gydymo technikų.